Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to idealny akwen na zorganizowanie rejsu żeglarskiego w okresie zimowym. Pogoda jest tu wtedy doskonała, wieje dość silny i równy pasat. Jest ciepło. Najlepszy okres na czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich to od listopada do kwietnia. Rejs najlepiej rozpocząć z Teneryfy, gdzie są dwa międzynarodowe lotniska i kilka firm czarterowych.

Na Wyspach Kanaryjskich znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii (Teide na Teneryfie – 3 718 m n.p.m.), plaże pokryte czarnym piaskiem, jałowe zbocza górskie a także bujne lasy z okresu trzeciorzędu (la Gomera).

Marina Radazul | Czarter jachtów na Teneryfie
Marina Radazul

Wschodnie Wyspy Kanaryjskie – Lanzarote, Gran Canaria i Fuerteventura

Zajmują one powierzchnię 7 447 kilometrów kwadratowych i posiadają niezwykle zróżnicowany krajobraz. Swoje pochodzenie zawdzięczają intensywnej aktywności wulkanicznej, która wiele lat temu stworzyła głębokie wąwozy, obszerne doliny, skaliste kaniony, złote piaszczyste wydmy i piasek bielejący na słonecznych plażach archipelagu.

Lanzarote i pobliski archipelag Chinijo tworzący grupę małych wysp leżących na północ od Lanzarote, w połączeniu ze znakomitym zagospodarowaniem Lanzarote i Fuerteventury i z bazami jachtów czarterowych, są idealnym obszarem dla uprawiania żeglarstwa o każdej porze roku.

Puerto de Mogán | Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich
Puerto de Mogán

Zachodnie Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa, La Palma, La Gomera i El Hierro

są znacznie bardziej malownicze od wschodnich, ze względu na urwiste klify oraz zielone doliny porastane przez endemiczne lasy.

Warunki do żeglowania na Wyspach Kanaryjskich są dobre przez cały rok. Trzeba jednak pamiętać, że akwen ten jest dość wymagający. Długa i dość wysoka, oceaniczna fala, silny wiatr oraz stosunkowo duże odległości pomiędzy wyspami i portami sprawiają, że dla początkujących żeglarzy warunki te mogą okazać się zbyt wymagające.

Propozycja trasy siedmiodniowego rejsu po Wyspach Kanaryjskich:

Dzień 1: Zaokrętowanie (Marina San Miguel – Teneryfa)

Dzień 2: San Miguel – Puerto Mogan (Grand Canaria).

Dzień 3: Puerto Mogan – Las Galletas (Teneryfa)

Dzień 4: Las Galletas – Los Christianos (Teneryfa)

Dzień 5: Los Christianos – Gomera

Dzień 6: Gomera (zwiedzanie)

Dzień 7: Gomera – San Miguel

Dzień 8: Wyokrętowanie

Teide na Teneryfie | Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich
Wulkan Teide na Teneryfie