Czarter jachtów w Tajlandii i rejsy żeglarskie z Phuket po Morzu Andamańskim

Tajlandia jest prawdziwym rajem dla turystów, w tym także dla żeglarzy. W trakcie 10-dniowego rejsu żeglarskiego można spotkać tu prawie wszystko: piękne, osłonięte zatoki, wspaniałe buddyjskie świątynie, widowiskowe wodospady,
trekking na słoniach, wapienne ostańce – mogoty, świetne warunki do snurkowania i nurkowania i oczywiście białe, koralowe plaże.
W Tajlandii panuje klimat monsunowy: od października do maja wieje monsun północno-wschodni – jest to pora sucha i słoneczna, z wiatrem o sile od 5 do 20 węzłów. Od czerwca do października wieje monsun południowo-zachodni – jest to pora wilgotna i deszczowa z wiatrem południowo-zachodnim o sile od 5 do 30 węzłów.
Pływanie w nocy w Tajlandii jest wzbronione. Na morzu występują pływy o skoku do 3,5 m.

Phang Nga | Rejsy żeglarskie w Tajlandii
Zatoka Phang Nga

Rejsy żeglarskie z Phuket

Propozycja trasy 10-dnowego rejsu żeglarskiego z Phuket:
Dzień 1: Zaokrętowanie w bazie jachtów czarterowych – Yacht Haven Marina na wyspie Phuket. Wyspa słynie przede wszystkim ze wspaniałego wybrzeża i zwana jest rajem, z powodu wielu atrakcyjnych plaż i ciepłej, turkusowej wody Morza Andamańskiego.

Dzień 2: Phuket – Phang Nga (8 Mm). Zwiedzamy dwa najlepsze kurorty na zachodnim wybrzeżu Tajlandii: wyrafinowane i jednocześnie nowoczesne z pięknymi plażami i długą tradycją gościnności. Olśniewająca zatoka Phang Nga, szlaki prowadzące przez dżunglę, Krabi z mogotami – fantastycznymi formacjami skalnymi wyrastającymi niby wieże ponad powierzchnię morza. Zatoka Phang Nga to morski rezerwat przyrody, obszar pięknego, naturalnego krajobrazu. Po drodze warto zakotwiczyć przy wyspach Ko Phanak i Koh Hong w celu eksploracji ich licznych jaskiń. Warto także zakotwiczyć przy Koh Yang i korzystając z lokalnej łodzi popłynąć do sławnej skały Jamesa Bonda. Na lunch warto udać się do Koh Pan Yi – typowej muzułmańskiej wsi cyganów morza (Sea Gypsy), wybudowanej na palach – serwują różnorodne owoce morza.

Skała Jamesa Bonda | Czarter jachtów w Tajlandii
Skala Jamesa Bonda

Dzień 3: Phang Nga – Krabi (20 Mm). Główna plaża w Ao Nang jest dobrze zagospodarowana i posiada połączenie z miastem Krabi za pomocą lokalnej komunikacji. Do dwóch zatok, położonych na południowy-wschód od miasta, nie dochodzi żadna droga. Warto wykupić jednogodzinną wycieczkę łodzią w górę rzeki, do miasta Krabi, w celu zrobienia zaopatrzenia.

Dzień 4: Krabi – grupa Dam Ko lub Wyspy Chicken (15 Mm). Warto tam popłynąć z powodu pięknej rafy koralowej. Tam również znajduje się urocza, restauracja z lokalnym menu – niestety otwarta tylko w sezonie monsunu północno-wschodniego. Po wyspie warto przespacerować się na piechotę. Dalej płynąc w kierunku Ko Phi Phi natrafiamy na Wyspy Bamboo – również bardzo atrakcyjne miejsce do nurkowania. Warto także popłynąć miejscową łodzią na rafę Hin Klang.

Dzień 5: Dam Ko – Koh Phi Phi (15 Mm). Główna wyspa w grupie Koh Phi Phi to Koh Phi Phi Don. Można tu uzupełnić zapasy żywności: jest to sporo sklepów oferujących duży wybór owoców i warzyw. Warto wykupić nurkowanie w miejscowym centrum nurkowym lub wyprawę wędkarską na dużą rybę. Jest tu kilka kawiarenek internetowych, salony masażu oraz wiele małych restauracyjek i barów. Co ważne, istnieje także możliwość zatankowania słodkiej wody przy pływającym pomoście. Codziennie odpływa stąd prom do Phuket. Przy okazji wizyty w Koh Phi Phi Lee, trzeba koniecznie odwiedzić piękną zatokę Maya, malowniczo położoną w piaszczystej lagunie otoczonej białymi plażami i wapiennymi klifami (miejsce akcji filmu „Niebiańska plaża” z Leonardem DiCaprio). Nieopodal położona Jaskinia Wikingów słynie z ptasich gniazd, które są zbierane przez miejscowych restauratorów w celu przyrządzenia słynnej zupy.

Czarter jachtów w Tajlandii
Łodzie długoogonowe

Dzień 6: Koh Phi Phi – Koh Lanta (10 Mm). Wyspa często opisywana jako Phuket sprzed 20 lat. Tempo życia na Koh Lanta jest powolne i spokojne. Znajdują się tutaj – na zachodnim wybrzeżu – dwie wspaniałe plaże i a na wschodnim – kilka dobrych kotwicowisk. Na Ko Muk warto zwiedzić jaskinię Emerald.

Dzień 7: Koh Lanta – Pang Nga Bay. Krystalicznie czysta woda, przepiękne laguny, snurkowanie na rafie.

Dzień 8: Pang Nga Bay.

Dzień 9: Pnag Nga Bay – Phuket (Yacht Haven Marina).

Dzień 10: wyokrętowanie i wyjazd na lotnisko.

Czarter jachtów w Tajlandii